Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

FRONTSIDE I STRAIGHT JACK CAT - DWA SUPPORTY PRZED KONCERTAMI COMY!

2014-08-26 17:00:00

FRONTSIDE I STRAIGHT JACK CAT - DWA SUPPORTY PRZED KONCERTAMI COMY!
27 i 28 listopada
Znany również poza granicami naszego kraju FRONTSIDE to zabójcza i bezlitosna maszyna, w której spiętrza się dziedzictwo thrash metalowej agresji spod znaku Slayer, death metalowego ciężaru Morbid Angel, szwedzkiej melodyki Dismember i hardcore'owego temperamentu nowojorskiej sceny. 
Zespół od początku kariery zagrał 400 koncertów. Na koncie ma wiele wyróżnień, w tym Fryderyka w kategorii Album Heavy Metal za krążek ...I odpuść nam nasze winy.... FRONTSIDE występował z takimi gwiazdami jak: Iron Maiden, Sepultura, Kreator, Nightwish. W marcu ukazała się najnowsza płyta grupy pt. Sprawa jest osobista, która zebrała niezwykle pochlebne recenzje w prasie branżowej. Klip do pierwszego singla promującego wydawnictwo Legenda w ciągu miesiąca obejrzało na YT ponad 90 tys. użytkowników.
 
Straight Jack Cat grają niehigieniczny rock’n’roll. Robią hałas. Są nieprzewidywalni. Kompulsywnie kolekcjonują surowe analogowe brzmienia sprzed lat. Ich dzikie koncerty pozostają na długo w pamięci, także w postaci szumów usznych nazajutrz...
W 2013 roku zgarnęli główne nagrody na imprezie Kortofest, na przeglądzie Klang, w konkursie Megafon oraz na festiwalach Rock May Festival oraz Emergenza. Natomiast rok później dostali się do półfinału programu Must Be The Music. Dziennikarze muzyczni nie kryją uznania dla zespołu: Nie miałem pojęcia, przyznaję się bez bicia, że w moim rodzinnym mieście ktoś tak gra. (Piotr Metz – Trójka), Proste, surowe, ale niezwykle żywiołowe i kipiące nieskrępowaną energią granie. (Olek Mika – Interia), Krakowski skład Straight Jack Cat ma papiery na podbicie rodzimej sceny rockowej. (Jurek Gibało – T-mobile Music).