Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony
COMA

COMA

17 listopada 2012, sobota, , Duża Scena

Data

17 listopada 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

COMA
None
Whispering

Gatunek

Hard & Heavy
Rock & Pop
Newsletter

18:30 – otwarcie klubu
19:00 – 19:30 – Whispering
19:45 – 20:15 – None
20:45 - COMA

Support: None, Whispering

Zespół Coma powstaje w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka. Po wielu miesiącach poszukiwań ustala się stały skład zespołu: Piotr Rogucki – wokal, Marcin Kobza – gitara, Dominik Witczak – gitara, Rafał Matuszak – gitara, Tomasz Stasiak – perkusja. Zespół podpisuje kontrakt fonograficzny i jesienią 2003 roku przystępuje do nagrania debiutanckiego albumuPierwsze wyjście z mroku. Płyta ukazuje się w maju 2004 i przynosi grupie wiele nagród. COMA zostaje laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, grupa wygrywa Festiwal Rockowy Węgorzewo 2004. Ponadto zespół otrzymuje nagrodę dziennikarzy oraz nagrodę publiczności. Debiutancki album zostaje także nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku – rock. Druga płyta ukazuje się w maju 2006, pod tytułem „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” i już po tygodniu zajmuje I miejsce na oficjalnej liście sprzedaży. Jesienią 2006 zespół rusza w pierwszą dużą trasę promocyjną, podczas której otrzymuje Złotą płytę. Album przynosi COMIE dwa kolejne Fryderyki – w kategoriach Grupa roku oraz Album rocku rock/metal.

Rok 2007 wiąże się dla grupy poza tym z kilkoma innymi ważnymi wydarzeniami koncertowymi: Coma supportuje Pearl Jam na koncercie w Chorzowie, a także występuje na Metal Hammer Festival w Spodku razem z grupą Tool.
Sukces albumu - Hipertrofia
Przed nagraniem albumu COMĘ opuszcza wieloletni współpracownik, perkusista Tomek Stasiak. Miejsce za bębnami zajął Adam Marszałkowski. Obszerny, dwupłytowy album „Hipertrofia“ zrodził się podczas dwutygodniowego jesiennego wyjazdu do Jaworek. W zaciszu górskim podczas codziennych prób powstało 90 procent materiału na nowy album. Potem przez cały rok trwało dopracowywanie kompozycji i tekstów oraz nagrania – produkcją płyty zajął się Tomek ZED Zalewski, na co dzień realizator dźwięku podczas tras koncertowych COMY. Płyta jest przykładem rzadko obecnie uprawianego gatunku koncept-albumu, gdzie cały materiał podporządkowany jest zgłębianiu jednego zagadnienia, którym w tym wypadku jest życie ludzkie, jako szeroko pojęta wola istnienia – od poczęcia aż do śmierci. Pierwszy utwór z nowej płyty - „Zero osiem wojna“ - trafił już do stacji radiowych.
W listopadzie COMA wyrusza w trasę koncertową promującą nowy album. Grupa odwiedza największe ośrodki kulturalne w Polsce. Odwiedza ponad dwadzieścia miast wypełniając sale po brzegi. Trasę COMY ogląda ponad 20 tys. widzów. Rok 2009 to dalsze koncerty promujące album. 25 stycznia 2009 COMA gra w radiowej Trójce, rozpoczynając II serię koncertów związanych z Hipertrofią. Tymczasem płyta Hipertrofia, która w dniu premiery pokryła się platyną, osiąga status Podwójnej Platyny. Album przynosi grupie dodatkowo prestiżowe nagrody, m.in. trzy Fryderyki 2009 w kategoriach: Zespół rocku, Album roku – rock, oraz Wokalista roku – Piotr Rogucki. Grupa zostaje także wyróżniona podczas Eska Music Awards.
W czerwcu 2009 ma miejsce specjalny koncert – COMA występuje na Targu Węglowym w Gdańsku z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich. Koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, marzenie każdej rockowej grupy, staje się rzeczywistością 23 czerwca 2009.
Obecnie...
Podczas jesiennej trasy koncertowej zespół zarejestrował pierwszy materiał koncertowy. W trakcie koncertu w warszawskiej hali ARENA URSYNÓW grupa dokonała nagrania, które ukazuje się na wieloformatowym wydawnictwie. Wiosną  2010 odbywa się premiera albumu na płytach Bluray, DVD oraz CD, wydanych nakładem firmy MYSTIC PRODUCTION. Wydawnictwo spotyka się z gorącym przyjęciem krytyków i fanów COMY.
Po letniej trasie koncertowej 2010 COMA powraca jesienią z dużymi projektami: Coma EXCESS – anglojęzyczna płyta zespołu z premierą 20 września 2010 na rynku europejskim, COMA SYMFONICZNIE, w wersji koncertowej z Orkiestrą Filharmoników Gdańskich oraz jako oddzielne wydawnictwo (oficjalna premiera 1 października), które promuje wrześniowy koncert w Parku Sowińskiego. Coma trafia ze swoimi albumami do dziesiątki najlepiej sprzedających się płyt OLIS. Zespół nagrywa też muzykę do filmu Skrzydlate Świnie Anny Kazejak, w którym lider grupy- Piotr Rogucki gra jedną z głównych ról obok Pawła Małaszyńskiego. Film, podobnie jak płytę Excess, promuje klip i piosenka F.T.M.O.
Pracowity rok 2010 zespół kończy sukcesem akustycznej trasy POWER OFF COMA, która do klubów, teatrów, filharmonii przyciąga tłumy nie tylko fanów COMY, ale także tych których ciekawi ten wyjątkowy spektakl muzyczny łączący klasykę z rockowym brzmieniem. Podczas trasy można usłyszeć nowe aranżacje, klasyczne instrumenty, a także zobaczyć i usłyszeć koncert w specjalnie przygotowanej oprawie świetlnej, przy starannie dobranym nagłośnieniu. Całość powoduje, że każdy koncert kończy się owacją na stojąco, a bilety na każdy kolejny wyprzedają się z dużym wyprzedzeniem. Recenzje dziennikarzy i fanów po koncertach też dają temu wyraz.

Odpoczynek po intensywnej trasie jednak nie trwa długo, bowiem zespół kończy pracę nad nową płytą.

Wiosną 2011 r. pojawia się solowy krążek Roguca. Artysta rusza w trasę zyskując całkiem nową publiczność i przekonując do swojego solowego projektu także fanów COMY. Piotr w tym czasie pojawia się także w projektach telewizyjnych, min. Serialu Chichot Losu z Martą Żmudą trzebiatowską, która chwilę później gościnnie bierze udział w jego klipie do piosenki– Wizja Dźwięku.

Ostatecznie nagrania nowego albumu COMY, kończą się w lipcu 2011.
Na początku września zespół ujawnia pierwszy, jak się okazuje, kontrowersyjny singiel- „Na pół”, który w tytułowy sposób dzieli fanów. Jedni przyjmują go z euforią, drudzy z dystansem. Wszelkie wątpliwości zostają rozwiane, gdy album pojawia się 17 października 2011 na rynku. Płyta zyskuje status złotej w tydzień po premierze, a zespół rusza w swoją najdłuższą dotychczas trasę koncertową, niepowtarzalną nie tylko ze względu na liczbę koncertów, ale także czas trwania koncertu, pomysłów i dystansu !
W związku z sukcesem płyty i trasy koncertów w nowym 2012 roku przybywa.... Coma gra dalej...

Data

17 listopada 2012

Miejsce

Scena

Duża Scena

Organizatorzy

Klub Stodoła

Artyści na koncercie

COMA
None
Whispering

Gatunek

Hard & Heavy
Rock & Pop
Karta podarunkowa

Galerie

Fundusz Wsparcia Kultury

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19



Wsparcie otrzymało Stowarzyszenie Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej Stodoła
oraz Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Dołącz do nas na
Facebook Instagram YouTube Tweeter TikTok
Bądź na bieżąco Zapisz się do Newslettera

Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”

ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

telefon: +48 22 825 60 31, +48 691 800 388