Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

IRA

IRA
14 kwietnia 2016 wejście: 19:00
TIMETABLE:
19.00 - otwarcie klubu
20.00 - Papyllon
21.00 - IRA
 
Support - Papyllon
 
IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad. 
IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt. IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA - Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji. W 2002 roku na sklepowych półkach pojawił się krążek Tu i teraz, a dwa lata później do sprzedaży trafił album Ogień. Kolejna płyta „Londyn „08;15” ukazała sie w 2007 roku. Premiera nowej płyty - krążka „9” odbyła się 
30 października 2009. Płyta odniosła spory sukces – w rozgłośniach radiowych można było usłyszeć aż 5 singli promujących album. Rok 2010 przyniósł triumf na Festiwalu w Opolu. Zespół otrzymał aż trzy Superjedynki – w kategorii: Płyta rock, Zespół roku, oraz za Najlepszy występ. 
16 kwietnia 2013 roku ukazało się dwupłytowe wydawnictwo zespołu – płyta X. Pierwszy krążek zawiera 10 premierowych utworów, a wśród nich single Taki sam, Szczęśliwa oraz Uciekaj. Drugi natomiast jest prawdziwym rarytasem dla wszystkich fanów i miłośników zespołu, ponieważ pojawiły się na nim po raz pierwszy utwory w wersjach anglojęzycznych (utwory Mój Bóg, Taki sam i Styks) oraz największe przeboje w nowych, niepublikowanych dotąd aranżacjach. 
 
Ostatnie  wydawnictwo to „Ira Akustycznie Live DVD + CD” będące zapisem konceru, który odbył 1 października 2014 w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Legenda polskiej sceny rockowej tym razem pokazała swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując nowe, akustyczne aranżacje swoich przebojów. Dzięki pomocy Jacka Piskorza, kierownika muzycznego koncertu, muzykom udało się złapać znakomity kontakt z sekcją smyczkową. Niecodzienności dodały brzmienia fortepianu elektrycznego, akordeonu oraz przeszkadzajek. Wydawnictwo uzyskało status „Złotej Płyty”
Aktualnie Zespół pracuje nad nową płytą. 
 
PAPYLLON
Pochodzą z małej miejscowości znajdującej się na wschodzie małego kraju. Założony w słowackim Presov, zespół Papyllon, jest wobec tego bardzo niepozorną grupą, która pełnię swoich możliwości pokazuje, gdy gasną światła i zaczyna się ich show. Rockowy kwartet wydał do tej pory demówkę, dwa single i ostatecznie debiutancką EP-kę pt. „Sink or Swim”, stanowiącą przystawkę do ich pierwszego longplaya, do którego szkice utworów właśnie powstają. Na Słowacji Papyllon grał już w wielu klubach i na festiwalach, w tym na jednym z najważniejszych krajowych wydarzeń, Grape. Nie omieszkał również oczarować słuchaczy w Czechach, Austrii, czy na Węgrzech. Teraz zamierzają zrobić to samo u nas.
 
ZAJRZYJ:
FB - www.facebook.com/papyllonband

POSŁUCHAJ:
Waves
 
PARTNERZY WYDARZENIA:
 
                
 
 
 
Już 14 kwietnia zespół IRA zagości na scenie klubu Stodoła!
 
BILETY:
 
przedsprzedaż – 45 pln (stojące), 65 pln (balkony)
Od 23.03.2016 – 52 pln (stojące), 72 pln (balkony)
 
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) 
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl, www.biletomat.pl
 

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:
Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie.