Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

REBEKA

REBEKA
16 kwietnia 2016 wejście: 19:00

TIMETABLE:
19.00 - otwarcie klubu
20.00 - IYES (dj set)
21.00 - REBEKA

Początkowo Rebeka była solowym projektem Iwony Skwarek. W 2010 roku dołączył do niej Bartosz Szczęsny. Miał ją wesprzeć przy aranżowaniu utworów na koncerty – został na stałe. Od tego czasu Rebeka nabrała rozpędu.  
Pierwszym wspólnym dziełem Rebeki był remiks piosenki Roksana. W 2011 roku światło dzienne ujrzał singiel Fail, wydany przez Brennnessel Records. Kolejne dwa utwory Stars oraz Nothing To Give ukazały się pod szyldem portugalskiej wytwórni Discotexas. W 2013 roku duet powrócił do Brennnessel Records i opublikował singiel Melancholia.
Bardzo aktywna koncertowo grupa długo przygotowywała się do wydania debiutanckiego albumu, ale trud się opłacił. Hellada znalazła się na wysokich pozycjach wielu muzycznych podsumowań roku 2013, m.in. w radiowej Trójce, Brandnewanthem.pl, czy T-Mobile Music, a Gazeta Wyborcza przyznała jej tytuł Polskiej Płyty Roku. Utwory zawarte na Helladzie wywołują skojarzenia z latami 80., gdy syntetyczne brzmienia mieszały się z gitarowymi u takich artystów jak New Order, Ultravox czy Depeche Mode. W listopadzie 2014 roku Rebeka wydała EP-kę Breath, która znacznie różniła się od debiutu. Muzycy chcieli, by nowy materiał oddawał ducha koncertów, dzięki bardziej drapieżnemu i surowemu brzmieniu. Występny na żywo to ważna kwestia dla obojga muzyków, którzy ciężko pracują nad brzmieniem live, bo nie chcą po prostu odtwarzać materiału nagranego w studio. Dzięki temu na koncertach Rebeki często może nam się wydawać, że dany utwór słyszymy po raz pierwszy.

IYES supportem Rebeki (DJ set).

Melis Soyaslanová i Josh Christopher Yeomans poznali się w angielskim Brighton… Nie mylicie się jednak wyczuwając słowiańskie korzenie w pierwszym z tych nazwisk, gdyż ładniejsza połowa duetu IYES pochodzi z Czech.
To, co jednak ważniejsze od strony zewnętrznej to muzyka, a tę postanowili nagrywać krótko po poznaniu się. Zaczęło się od demówki „Lighthouse”, która w blogosferze zyskała uznanie, które pozwoliło IYES na snucie dalszych wydawniczych planów. Jeszcze większym sukcesem była piosenka „Glow”, która stała się przebojem w internecie jeszcze zanim duet podpisał kontrakt z brytyjskim Sony, a utwór w swojej finalnej formie trafił na płytę. IYES zaczęli interesować się wielcy: The Guardian, The Sunday Times czy BBC Radio 1.
Pomimo ledwie trzech lat na rynku, duet osiągnął już razem sporo, m.in. 4 miliony odtworzeń ich utworów w portalu Soundcloud. Obecnie przenieśli się do Berlina, gdzie z innymi producentami i artystami pracują nad kolejnymi projektami. Latem poznamy ich kolejny singel.
Już w tę sobotę Yeomans wystąpi jako support Rebeki ze swoim DJ setem.

ZAJRZYJ:
FB - http://facebook.com/weareiyes

POSŁUCHAJ:
https://soundcloud.com/weareiyes/sets/part-two

 

WSPÓŁPRACA:

 

  

 

Rebeka w Stodole już 16 kwietnia!

ZAPRASZAMY

Bilety:
Do 25 marca: 45pln (stojące), 65pln (balkon)
Od 26 marca: 52 pln (stojące), 72pln (balkon)

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl, www.biletomat.pl
 

Kup kartę podarunkową klubu Stodoła i obdaruj kogoś bliskiego wyjątkowym koncertem. Szczegóły na www.stodola.pl

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:
Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na teren wydarzenia jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Pobierz oświadczenie.