Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

Olivia Anna LiVKi - OPEN STAGE

Olivia Anna LiVKi - OPEN STAGE
28 maja 2015 wejście: 19:00

START KONCERTU: 20:00

Olivia Anna LiVKi  berlińska artystka polskiego pochodzenia. To basistka,kompozytorka, autorka tekstów,producentka i filmowiec. Urodziła się w Polsce ale dzieciństwo i młodość spędziła w Niemczech.  Karierę muzyczną rozpoczęla występujac  w Berlinie i Nowym Jorku, dlatego bliżej jej do nowojorskich i berlińskich młodych twórców, niż rodzimych artystów . Od wydania debiutanckiego albumu  ” The Name Of This Girl Is” minęły 3 lata. Teraz  powraca jeszcze silniejsza i dojrzalsza, zabawna, prowokacyjna i mocno polityzująca aktywistka popu. Tytuł drugiej płyty Olivii Anny Livki jest nawiązaniem do filmu "Dr Strangelove". "STRANGELIVV"   jak mówi sama artystka, "to strzał w serce aktualnej kultury i burzliwej sytuacji politycznej, ironizujący bezlitośnie kryzys męskości, dyktatorów i ekstremistów". Przy okazji oddaje hołd tradycji politycznej muzyki pop. "STRANGELIVV" ukaże się 11 maja 2015 nakładem Warner Music Poland.
LiVKi nie obchodzą  muzyczne trendy, nie używa wymyślnych efektów elektronicznych a  jedynie semplów perkusji,instrumentów klawiszowych i nagranych przez siebie amazońskich chorów.Najważniejsza na scenie jest ona sama ze swoją grą na basie i wokalem który może kojarzyć się z dokonaniami Patti Smith i Kate Bush. Szalona energia i dobra zabawa nie opuszcza jej ani na moment podczas  ponad godzinnego koncertu. Ma za sobą występy w Czechach, Berlinie, Nowym Yorku, Londynie i Japonii. W Polsce wystąpiła na katowickim OFFie, Coke Live Music Festivalu i jako support Lenny´ego Kravitza na warszawskim Torwarze a jej koncert w Chorzowie otrzymał miano najlepszego koncertu  2013 roku. W pazdzierniku  wydała w USA swój pierwszy singiel Dark Blonde Rises, we wspólpracy z producentem Sterlingiem Fox´em (Lana Del Rey, Avicii, Madonna),  którym nie tylko wzbudziła duże zainteresowanie amerykańskich i brytyjskich blogerów ale zainspirowała  twórców  na całym swiecie.
Dokończenie drugiego albumu zawdzięcza swoim fanom oraz portalowi Nowa Warszawa, którzy wsparli ja na drodze crowdfundingu i to im zamierza szczególnie  podziękowac  w czasie swojego  koncertu promocyjnego w Stodole - gdzie wystąpi  ze wspaniałymi muzykami : perkusistą Robertem Raszem ( Gaba Kulka I Mela Koteluk) i gitarzystą Piotrkiem Aleksandrowiczem.
 

Bilety: 30PLN
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl