Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

GRUBSON

GRUBSON
27 października 2011 wejście: 19:00

Charakterystyczny zachrypnięty głos Grubsona powoli zaczyna być znany wszystkim fanom jamajskich brzmień w Polsce. Nic dziwnego, bowiem jest jedyny w swoim rodzaju, tak jak jego właściciel - szalony rudebwoy z Rybnika. Czasem pojawia się jako DJ, na co dzień producent, wokalista i MC - prawdziwy mistrz ceremonii, który nie tylko prezentuje swój materiał, ale każdorazowo porywa za sobą publiczność.

Choć uznawany jest za nową twarz na scenie reggae, Grubson zajmuje sie muzyką od 10 lat. Koniec lat 90-tych i początek nowego wieku spędził nagrywając kolejne nielegalne płyty z wieloma hardcorowymi składami z Rybnika oraz wydając swoja pierwszy solowy nielegal N.O.C (Nowiny-Osiedle-Chabry). Po wielu zmianach personalnych odnalazł się we Wspólnym Mianowniku Sound System, tworząc wraz z Metrowym koncertowy duet Grubson & Metrowy. W kolejnych numerach coraz częściej łączy brzmienia hip-hop z jamajskim dancehall i reggae - swój oryginalny styl Grubson określa jako Ruffneck.

W 2007 roku po wygraniu konkursu ogłoszonego przez WhiteHouse Rec., Grubson nagrał kawałek na plyte KODEX III, który razem z numerem Gurala i Fokusa stał sie singlem i klipem promującym album.
 

W 2009 wychodzi płyta O.R.S., która osiąga ogromny sukces w całej Polsce. W 2011 wychodzi kolejny, podwójny album "Coś więcej niż muzyka”