Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

Us3

Us3
24 października 2011 wejście: 19:00

Koncert promujący album ‘Lie, Cheat & Steal’

Us3 to legendarny projekt acid jazzowy z Londynu kierowany przed Geoffa Wilkinsona. Zespół powstał w 1992 roku przez Wilkinsona i producenta – Mela Simpsona. Rozgłos zyskali dzięki nowej aranżacji klasycznego utworu Herbiego Hancocka ‘Cantaloupe Island’. ‘Cantaloop (Flip Fantasia)’ szturmem dostał się na pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie i został okrzyknięty muzycznym fenomenem lat 90tych. Singiel promował album ‘Hand On The Torch’ wydany przez Blue Note i był pierwszym albumem w historii tej wytwórni, który osiągnął nakład ponad 1 mln egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych.  Międzynarodowy sukces utwierdził Geoffa w przekonaniu, że jego pomysł na nietypowe pokazanie jazzu w nowej acid jazzowej odsłonie z wykorzystaniem mocnych hip-hopowych bitów oraz młodych raperów jest właściwym kierunkiem i jednocześnie stanie się znakiem rozpoznawczym grupy.
W 1996 roku otworzył się nowy rozdział w historii zespołu. Wraz z odejściem Mela Simpsona Geoff Wilkinson postanowił, że na każdym nowym albumie Us3 będą się pojawiali nowi wokaliści. Do tej pory Wilkinson współpracował m.in. z: KCB, Shabaam Sahdeeq, Reggi Wyns, Mpho Skeef, Akil Dasan, Gaston, Sene, Brook Yung.

W 2011 roku Us3 powraca z ósmym w swoim dorobku albumem ‘Lie, Cheat & Steal’. Na płycie, której premierę przewidziano na początek października 2011 pojawią się Oveous Maximus – raper z Nowego Jorku z korzeniami z Puerto Rico oraz Akala – uznany raper z Londynu, młodszy brat Ms.Dynamite, zdobywca prestiżowej nagrody MOBO. Płyta to kalejdoskop dźwięków latino, funky, afrobeat wymieszany przez Dj First Rate obecny w utworze ‘(You Are) So Corrupt’ po inspirowany bluesem ‘Wild West’ i naładowany breakbeatem ‘Puppet Master’.

W październiku Us3 w ośmioosobowym składzie zagra w Polsce w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek.

Oprócz koncertu w klubie Stodoła Us3 zagra w:
21.10 Wrocław "Eter"
22.10 Bydgoszcz "Estrada"
23.10 Kraków "Kwadrat”


http://www.us3.com/
http://www.facebook.com/Us3official