Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

KASIA KOWALSKA

KASIA KOWALSKA
18 listopada 2014 wejście: 19:00

20 lat Gemini

18 listopada 2014
Klub Stodoła, Warszawa

support: SHOT FOR MIA

19:00 otwarcie klubu
19:45 - 20:15 Shot For Mia
20:45 Kasia Kowalska

18 listopada w warszawskiej Stodole odbędzie się wyjątkowy koncert jednej z ulubionych polskich wokalistek rockowych - Kasi Kowalskiej. Kasia postanowiła świętować dwudziestolecie wydania swojego debiutanckiego albumu właśnie wśród klubowej publiczności. Tego wieczora artystka zaprezentuje swoje najpiękniejsze piosenki z pierwszych płyt, a przede wszystkim utwory z debiutanckiego albumu Gemini. Dodatkowo, w wyjątkowych coverach, przypomni o artystach, którzy ją inspirowali na przestrzeni lat i zaczaruje tę noc na rockowo.
Kasia Kowalskiej przedstawiać nie trzeba - to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu Gemini, wydanego w 1994, okrytego potrójną platyną, z którego pochodzą przeboje Jak rzecz czy Oto ja. Kolejne płyty to kolejne platynowe sukcesy. W 1995 ukazała się koncertowa płyta Koncert inaczej, w tym samym roku podczas Sopot Festival Kowalska zdobyła Grand Prix i Nagrodę Publiczności za utwór A to co mam. W 1996 roku w sprzedaży pojawił się album Czekając na.... W 1997 artystka wystąpiła w filmie Nocne graffiti u boku Marka Kondrata. Rok 1998 to kolejny sukces w postaci albumu Pełna obaw. W latach 2000-2008 ukazały się jeszcze albumy 5, Antidotum, Samotna w wielkim mieście, Antepenultimate, które zdobywały serca słuchaczy i uznanie krytyków, i jak poprzednie, pokryły się platyną. Rok 2010 przyniósł bardzo dobrze przyjęty przez publiczność krążek z utworami Grzegorza Ciechowskiego Moja Krew.
Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród muzycznego przemysłu, w tym Fryderyki, Superjedynki i MTV European Music Awards. Choć od wydania jej pierwszej płyty minęły dwie dekady i w tym czasie wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje. Kasia Kowalska oprócz wielu projektów i kooperacji muzycznych bierze też udział w projekcie Panny Wyklęte, dla którego wraz Darkiem Maleo Malejonkiem stworzyła kompozycję Niezłomni.
Kasia pracuje w tej chwili nad nowym materiałem i ma nadzieję wydać płytę na przełomie roku.

Kasia Kowalska wystąpi w klubie Stodoła już 18 listopada!
 

Shot For Mia to czteroosobowa formacja z Wielkiej Brytanii, grająca muzykę Pop-Rock. Muzycy poznali się w Londynie w 2013 roku przez czysty przypadek. Tam też postanowili rozpocząć prace nad materiałem na ich debiutancką płytę. Wokalistą i gitarzystą Shot For Mia  jest założyciel zespołu Marcin Świtalski, na gitarze rytmicznej gra Joe Rhodes, Jason Boyd na basie a perkusistą jest pochodzący z Włoch Federico Bigonzetti.

Brzmienie grupy ewoluowało przez okres 6 miesięcy intensywnych prób. W tym czasie zespół eksperymentowł z formą, tekstami i  stylami muzycznymi, by odnaleźć się w energii rocka, chwytliwości gatunku pop oraz szczerym charakterze tekstów.

Grupa Shot For Mia nagrała materiał w Walijskim Rockfield Studios (znanym z nagrań m.in. Queen, Oasis, czy Manic Street Preachers). Miksem zaś zajął się  

Mark Needham (Imagine Dragons, The Killers).

Aktualnie Shot For Mia jest w trakcie intensywnej trasy po całej Polsce, supportując takie formacje jak Ira, Illusion, Kombii czy Kasia Kowalska.

www.kasiakowalska.pl
www.facebook.com/kasiakowalskapl

Bilety:
Do 26 października: 45 pln (stojące), 65 pln (balkon)
Od 27 października: 52 pln (stojące), 72 pln (balkon)
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl