Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

TV ON THE RADIO

TV ON THE RADIO
20 czerwca 2011 wejście: 19:00

TV ON THE RADIO


To zespół z nowojorskiego Brooklynu. Kwartet tworzą: Tunde Adebimpe, David Andrew Sitek, Kyp Malone, Jaleel Bunton (Gerard Smith przegrał walkę z rakiem płuc 20 kwietnia 2011). Zaczęli grać razem w 2001 roku, inspirując się przeróżnymi gatunkami muzycznymi. Od jazzu i soulu przez wszelaką elektronikę z elementami trip hopu aż do alternatywnego rocka. Mają na swoim koncie współpracę z: Davidem Bowie, Yeah Yeah Yeahs. Koncertowali u boku Trenta Reznora. Wśród swoich muzycznych inspiracji wymieniają Earth, Wind & Fire, The Pixies, Prince’a, Briana Eno. Ten bogaty wachlarz muzyczny znajduje swoje odzwierciedlenie w muzyce, którą grają TV ON THE RADIO. Pełna energii muzyki tanecznej i popu lat 80-tych wymieszana z brzmieniami podobnymi do Radiohead (tytuł pierwszego demo TV ON THE RADIO nawiązywał do tytułu albumu OK Computer zespołu Radiohead) oraz jazzu i funku.

Na swój sukces TV ON THE RADIO pracowali kilka lat. Do tej pory nagrali 4 albumy studyjne i kilka EPek. Jednak to drugi studyjny album - Return To Cookie Mountain pokochali jednogłośnie krytycy muzyczni i sam David Bowie, który pojawił się gościnnie w utworze ‘Province’.
Trzeci album ‘Dear Science’ promowany przez single ‘Golden Age’ i ‘Dancing Choose’ został wybrany przez Rolling Stone, Spin, Pitchfork, MTV albumem 2008 roku. Czwarty studyjny krążek w dyskografii nowojorskiej formacji wydany w kwietniu 2011, ‘Nine Types Of Light’ wypełniły prostsze, bardziej przystępne kompozycje. Choć trudno tu mówić o radykalnej zmianie stylu. Zmiany rytmu, melodii i motywów w obrębie jednej kompozycji, przesterowane gitary oraz nowoczesna produkcja nadal pozostają ich znakiem rozpoznawczym. „Wydaje mi się, że nasze nowe piosenki są prostsze” - mówi o „Nine Types Of Light” wokalista Tunde Adebimpe. - „A może po prostu jesteśmy coraz lepsi w tym co robimy.”

Już w czerwcu TV ON THE RADIO zagrają po raz pierwszy w Polsce w warszawskim klubie Stodoła!
 

Oficjalna strona:

www.tvontheradio.com


Dyskografia:

    * OK Calculator [Demo LP] (2002)

    * Young Liars [EP] (2003)

    * Desperate Youth, Blood Thirsty Babes [LP]

    * New Health Rock [EP] (2004)

    * Return to Cookie Mountain [LP] (2006)

    * Dear Science [LP] (2008

    * Nine Types of Light [LP] (2011)
 


źródło: materiały organizatora/wytwórni