Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

Diana Arbenina and Night Snipers

Diana Arbenina and Night Snipers
24 maja 2014 wejście: 19:00
19:00 otwarcie klubu
20:00 Diana Arbenina & Night Snipers
 
Diana Arbenina razem ze swoim zespołem Nochnyie Snaipery (Night Snipers) po raz pierwszy w Polsce! Już 24 maja gwiazda rosyjskiego rocka wystąpi w warszawskim klubie Stodoła.
 
Rosyjski zespół rockowy Nochnyie Snaipery został założony w 1993 roku przez Dianę Arbeninę i Svetlanę Surganovą. Obie artystki, z których jedna grała na gitarze, a druga na skrzypcach, dzieliły się zgodnie pisaniem utworów i ich wykonywaniem na scenie. Żeński duet akustyczny, wspomagany przez innych muzyków, szybko zyskał sobie uznanie wśród publiczności. Zespół od momentu powstania brał udział w wielu rosyjskich festiwalach – i tych undergroundowych, jak Babye Leto i Moguchaya Kuchka, i tych najważniejszych, jak  Nashestvie, Maxidrom, czy Krylya. Grupa odbyła również wiele krajowych i zagranicznych tras koncertowych. Do najpopularniejszych singli Nochnyie Snaipery można zaliczyć Tridtsatpervaya Vesna ("31st Spring"), Rubezh ("Frontier"), Stolitsa ("Capital"), Asfalt ("Asphalt"), czy Aktrisa ("Actress"). Większość repertuaru zespołu została napisana przez Arbeninę i Surganovę, w niektórych piosenkach wykorzystane zostały fragmenty poezji takich autorów jak Joseph Brodsky, Anna Akhmatova i Federico Garcia Lorca.
 
W 2002 Svetlana Surganova odeszła z zespołu, aby rozpocząć solową karierę. Diana postanowiła jednak kontynuować działalność Nochnyie Snaipery. I po dziś dzień radzi sobie doskonale. Będziemy się mogli o tym przekonać już 24 maja, kiedy to Diana Arbenina wystąpi na żywo w warszawskiej Stodole.
 
Timing:
19:00 - wejście
20:00 - start koncertu
 
Bilety w cenie: 110 pln / 150 pln, do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa, ul. Batorego 10).
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl