Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

DUBSKA (Klub Mechanik)

DUBSKA (Klub Mechanik)
23 stycznia 2014 wejście: 19:00
Koncert zespołu Dubska z przyczyn technicznych zostaje odwołany.
Zwrotu biletów można dokonać w kasie klubu Stodoła.
 
Strona wydarzenia na fb.
 
DUBSKA
Zespół powstał w 1999 roku w Bydgoszczy. Już rok później, w Madżonga Studio, zarejestrowali swój pierwszy materiał "Demo 2000", a w 2004 "Koncert w Mózgu". Do 2005 roku nieustannie pracowali nad własnym nieszablonowym stylem oraz brzmieniem. I wtedy nadszedł czas wydania pierwszej oficjalnej płyty pt. "Dubska", która ukazała się nakładem Mami Records. Płyta zawierała 13 piosenek, z których największą popularność zdobyły utwory tj.: "Raj", "Subway", "Wiatr", czy "Reggae music". Od tej pory zaczęli regularnie koncertować oraz występować na największych festiwalach w Polsce.
 
Rok 2006 to płyta "Avokado", na której znajdowało się 11 utworów utrzymanych w stylistyce reggae, podanych na ich specyficzny dubskowy sposób. Płyta została bardzo dobrze odebrana i była grana przez wiele stacji radiowych. Szczególnie radiowcom do gustu przypadło tytułowe „Avokado”, które nie schodziło z prestiżowej listy przebojów Trójki. W międzyczasie grali w Grecji, Rosji, Czechach, Austrii. Latem 2007 roku nawiązali współpracę z Gerbertem Moralesem, zwanym ojcem rosyjskiego reggae, założycielem i liderem kultowej rosyjskiej grupy Jah Division. Wspólny projekt nosił nazwę „Dubska Division”.
 
Również w 2008 ukazała się ich pierwsza siódemka. Na jednej stronie Dubska z utworem „Kumple”, a na drugiej CGB i „To ostatnia niedziela”. 
 
Po czterech latach od wydania „Avokado” powstała kolejna płyta zespołu pt. „Loko – Loko”. Część utworów od jakiegoś czasu można usłyszeć podczas koncertów: „Strzelaj”, „Idę do Ciebie”, czy tytułowe „Loko – Loko”. Na płycie, obok reggae i ska, słychać także echa soulu, muzyki latynoskiej, akustyczne ballady, czy nawet old school'owe disco.
 
KLUB MECHANIK
ul. Narbutta 87,
02-525 Warszawa
(obok Gmachu Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej)
 
http://www.facebook.com/klubmechanik