Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

RADIOAKTYWNY ŚWIAT + METKA + SWOBODNA (klub Mechanik)

RADIOAKTYWNY ŚWIAT + METKA + SWOBODNA (klub Mechanik)
5 kwietnia 2013 wejście: 19:00

 5 kwietnia w Mechaniku zagrają: Radioaktywny Świat, MetKa oraz Swobodna!

Wejście: 19:00
Wjazd: 10zł


RADIOAKTYWNY ŚWIAT
Wszystko zaczęło się od Henri'ego Becquerela i prześwietlonej kliszy z jego kieszeni... potem było już tylko gorzej w czasach kiedy radioaktywny pył z wysp Bikini rozsiewał się nad atolem wysp Marshalla. Jimi Hendrix oraz jemu podobni tworzyli pierwsze gitarowe dźwięki, dźwięki naszej inspiracji. Inspiracji która zamąciła nam w głowach, tak powstała chęć opowiedzenia wam naszej wizji Radioaktywnego Świata.
wokal i teksty - Gośka Andrzejewska
skrzypce - Karol Chyliński
gitara - Wojtek Sokołowski
bas - Marek Korwin-Szymanowski
perkusja - Tomek (Busz) Rękawek
http://www.facebook.com/RadioaktywnySwiat


METKA
Nazwę zespołu szczęśliwie tworzy zlepek dwóch gatunków muzycznych, które można usłyszeć na koncertach. Ku zdziwieniu smakoszy, nazwa nie pochodzi od gatunku mięsiwa.
Met – Metal – riffy metalowe, bardzo delikatnie wkomponowane w całość utworów, w taki sposób żeby nie „przestraszyć” słuchaczy, którzy za takowym gatunkiem nie przepadają, dodają mocy oraz charakteru.
Ka – Ska – co tu dużo pisać? Gatunek przeważający, lekki, miły i przyjemny, niepozwalający nogom ustać w jednym miejscu.Skoro już mowa o muzyce to warto a nawet trzeba wspomnieć o tym, że zespół nie zamyka się tylko w dwóch gatunkach muzycznych. Komponując stara się łączyć wszystko w taki sposób aby było jak najciekawiej.
http://www.myspace.com/zespol.metka
http://www.youtube.com/user/zespolmetka
http://www.facebook.com/zespol.metka


SWOBODNA
Zespół Swobodna powstał w Szydłowcu jesienią 2010, a nazwa to pochodna rzeczownika "swoboda" co w większości języków i gwar słowiańskich oznacza to samo - wolność. Muzyka jaką gramy to raczej alternatywa - wypadkowa tego czego słuchamy - w naszym przypadku to dość duży przekrój - jednak to cały czas punk. Patrząc na cały zespól słuchamy dość różnej muzyki, głównie punk rock i hard core, ale także reagge, folk czy metal. Zapewne wychodzi to później w naszych kompozycjach... Najgorsze jednak to próbować opisać muzykę, zamknąć ją w konkretnej nazwie, ubrać w konkretne słowa - dlatego oceńcie i nazwijcie sobie sami ... dla nas to osobista wizja punka/hc i na takich gigach, w takim towarzystwie, merytoryce i takim środowisku czujemy się najlepiej... więc do usłyszenia, do zobaczenia na koncertach! Wasze Zdrowie!
http://www.facebook.com/pages/Swobodna/137050226361602


KLUB MECHANIK
ul. Narbutta 87,
02-525 Warszawa
(obok Gmachu Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej)