Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

Ania Dąbrowska

Ania Dąbrowska
22 listopada 2009 wejście: 19:00

ANIA Dąbrowska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich artystek. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała trzy albumy, z których każdy uzyskał status Platynowej Płyty:

„Samotność po zmierzchu”, 2004

„Kilka historii na ten sam temat”, 2006

„W spodniach czy w sukience?”, 2008

Łącznie sprzedała ponad 150 000 płyt. Popularność i uznanie publiczności doskonale oddają 3 statuetki otrzymane podczas koncertu TOP w ramach festiwalu Top Trendy. Ania ma również na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień branżowych, jak choćby 6 Fryderyków i 2 nagrody Eska Music Awards.

Artystka zagrała dwie duże trasy koncertowe obejmujące swym zasięgiem największe miasta w Polsce. Jest jednym z nielicznych krajowych wykonawców, na którego koncerty bilety sprzedają się niemal w 100%.

W lipcu tego roku Ania przyjęła zaproszenie Marca Collina z zespołu Nouvelle Vague i nagrała w paryskim studiu piosenkę Roberta Palmera „Johnny & Mary”. Utwór ten znalazł się na najnowszej płycie Nouvelle Vague zatytułowanej „NV3”.

Na jesiennych koncertach Ani będzie można usłyszeć nie tylko wspomniany utwór, ale także kilka ulubionych piosenek artystki pochodzących z filmów powstałych w ostatnim półwieczu. W programie koncertów znajdzie się również zupełnie nowa kompozycja – „Nigdy nie mów nigdy”, pochodząca z filmu o tym samym tytule. Całość wzbogaci, kilka najbardziej znanych piosenek Ani, takich jak: „Charlie Charlie”, „Trudno mi się przyznać”, „Tego chciałam”, „Nigdy więcej nie tańcz ze mną”,  „W spodniach czy w sukience”.