Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

SBB

SBB
9 lutego 2009 wejście: 19:00

Legenda polskiej sceny muzycznej powraca z nowym albumem - „Iron Curtain”, który ukaże się 26 stycznia!  Zaraz po premierze najnowszego krążka, SBB w składzie: fenomenalny kompozytor Józef Skrzek, znakomity gitarzysta Apostolis Antymos oraz doskonały perkusista Gabor Nemeth zawita do największych polskich miast. Zwieńczeniem trasy koncertowej będzie występ na Festiwalu Rocka Progresywnego w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Poprzedni album SBB – „The Rock” ukazał się w 2007 roku i spotkał się z gorącym przyjęciem zarówno ze strony publiczności jak i krytyków muzycznych. Na „Iron Curtain” zespół zaprezentuje jeszcze bardziej rockowe oblicze, ale będą to też bardziej rozbudowane kompozycje. Jak zapowiada Józef Skrzek: „Ciśnienie współczesnego świata powoduje ludzkie zapomnienie...Jesteśmy pokoleniem burzącym mit "żelaznej kurtyny" Europy...Muza najdobitniej wyraża odczucia buntowników tamtych czasów...Nowe brzmienie SBB jest zwierciadłem życia pogromców barier..” Jednak tytuł interpretować można wielowątkowo, bo jak twierdzi Józef Skrzek, kurtyna ciągle jest obecna, nie tylko w podziale na Wschód i Zachód, biednych i bogatych, ale i w niektórych  mediach, gdzie na pierwszym planie znajdują się marionetkowi wykonawcy, oddzieleni od prawdziwych artystów, którzy żyją sztuką. 

O nowym brzmieniu SBB będzie można przekonać się już w styczniu, natomiast w lutym będzie można na żywo doświadczyć twórczości tego znakomitego zespołu!