Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

Swans, James Blackshaw

Swans, James Blackshaw
10 grudnia 2010 wejście: 19:00

Grupa Swans reaktywowała się na początku 2010 ku radości wielu oddanych fanów na całym świecie!

Formacja Giry powstała w roku 1982 stając się jednym z pionierów ruchu no wave. Istniała do 1997 roku, kiedy to rozpad związku Giry i wokalistki Jarboe, drugiej podpory Swans, doprowadził także do zawieszenia działalności zespołu. Swans wywodzą się z tych samych kręgów nowojorskiej awangardy, której filarami są Sonic Youth czy Lydia Lunch. Niezwykle mroczne, skomplikowane nagrania Swans od początku budziły uznanie tak krytyków, jak i spragnionych ambitnych dźwięków fanów muzycznej alternatywy. Najważniejsze albumy Swans to bez wątpienia krążki "Children Of God" (1987) oraz "Feel Good Now" (1988) będący zapisem koncertów i oddający w niezwykle wierny sposób niesamowite występy Swans na żywo. Krytycy wyróżniają także album "White Light from the Mouth of Infinity" wydany w 1991 roku.

Po rozpadzie Swans w 1997 roku zarówno Jarboe, jak i Gira poświęcili się własnym projektom. Gira założył formację The Angels Of Light, a także kontynuował kierowanie wytwórnią Young God Records, którą założył w 1990 roku. Jej nakładem wydawali tak uznani artyści jak Devendra Banhart, Akron/Family, Lisa Germano czy Calla.

Reaktywacja Swans została ogłoszona w styczniu 2010 roku na profilu myspace formacji. Aktualnie zespół pracuje nad nowym krążkiem i przygotowuje się do intensywnego koncertowania.

Swans wraca w składzie:

  • Michael Gira - gitara i wokal (oryginalny muzyk Swans)
  • Norman Westberg - gitara (oryginalny muzyk Swans)
  • Christophj Hahn - giatra (środkowy okres działalności grupy, przede wszystkim muzyk Angels Of Light)
  • Phil Puleo - perkusja (końcowy okres działalności grupy, przede wszystkim muzyk Angels Of Light)
  • Chris Pravdica - bas (Flux Information Sciences / Services / Gunga din)
  • Thor Harris - perkusja, elektronika (Angels Of Light)