Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

Myslovitz

Myslovitz
11 grudnia 2010 wejście: 19:00

Zapraszamy Państwa na pierwsze koncerty zapowiadające nowa płytę "Myslovitz", której premiera przewidziana jest na wiosnę 2011r. Podczas jesiennych koncertów zespół zaprezentuje kilka nowych piosenek, które znajda się na nowym wydawnictwie. Sponsorem Głównym nowej płyty "Myslovitz" jest mBank.

Oficjalnie Myslovitz rozpoczął działalność po zwycięstwie na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w grudniu 1994r. Wcześniej, od 1992r.
występował jako The Freshmen. W 1995r. grupa wydała pierwszą płytę (Myslovitz). Album bardzo szybko został uznany za jeden z najciekawszych w roku, a zespół obwołany najlepiej zapowiadającym się polskim wykonawcą. Kolejne lata, to kolejne albumy i koncerty - nie tylko w Polsce ale również poza jej granicami. W latach 1997-2001 zespół 4-krotnie wystąpił w USA (NY, Chicago) a także w Niemczech i Szwecji (Stockholm).

W latach 2002-2009 grupa zagrała ponad 150 koncertów poza Polską - w Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Austrii, Słowacji, Turcji, Francji, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Danii, Izraelu, Włoszech, na Łotwie i na Litwie. W tym czasie Myslovitz wystąpił między innymi jako support na trasie legendarnych Simple Minds (2002) czy Iggy Popa oraz jako gość specjalny na europejskiej trasie The Corrs (2004). Ponadto Myslovitz grał na najważniejszych europejskich festiwalach: T In The Park (Szkocja), Witness (Irlandia), Pukkelpop, Marktrock i Les Nuits Botanique (Belgia), Eurosonic (Holandia), Bizarre (Niemcy), Montreux, Paleo, Gurten, St.Gallen i Heitere (Szwajcaria), Be2Gether (Litwa).

Myslovitz jest też laureatem "European Breakthrough Award", przyznanej w 2005 roku jako przedstawicielowi jednego z 10. nowych państw, które dołączyły do Unii Europejskiej. Kolejne "ponadgraniczne" wyróżnienia to nagroda TV Polonia "Artysta Bez Granic" przyznana dla najpopularniejszego artysty poza granicami kraju, oraz nagroda polskiego MSZ za wybitne zasługi w promocji Polski w świecie.

W roku 2010 Myslovitz zagrał w Londynie w "Shepherds Bush Empire" a zagra jeszcze w Sztokholmie ("Debaser" 28.11) i w Mińsku białoruskim ("Reaktor" 3.12). Myslovitz jest także w trakcie nagrywania nowego materiału. Pierwsze nowe piosenki usłyszymy już podczas jesiennych koncertów promocyjnych. Sponsorem Głównym nowej płyty "Myslovitz" jest mBank. Premiera wiosna 2011r.