Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

Joanna Lewandowska-Zbudniewek i Marcin Styczeń - Mów do mnie mów

Joanna Lewandowska-Zbudniewek i Marcin Styczeń - Mów do mnie mów
18 marca 2012 wejście: 18:00

JOANNA LEWANDOWSKA - ZBUDNIEWEK - Jedna z najbardziej utytułowanych artystek polskiej sceny niezależnej. Występowała w kultowym Musicalu "Metro", współpracowała z warszawskim Teatrem Rampa ( "Sztukmistrz z Lublina", "Złota Kaczka", "Wielka woda"). Od 2011r. Joanna gra w spektaklu "Tuwim dla dorosłych" na deskach warszawskiego Teatru Roma. W 2006 r. wydała pierwszą autorską płytę do tekstów Krzysztofa Cezarego Buszmana "Najwcześniej później". Muzykę napisali dla niej najwięksi kompozytorzy: W. Korcz, J. Satanowski, Z. Łapiński, W. Nahorny.

2009 r. to kolejny album "Moje Podwórko" nagrany w Teatrze Polonia na zaproszenie Krystyny Jandy. Produkcją zajął się Jerzy Satanowski. 2010 r. to "Karuzela" - nowatorski pomysł na promocję kultury polskiej za granicą. W ciągu lat 2010 - 2011 Karuzela zagrała kilkadziesiąt koncertów w Polsce i Norwegii prezentując norweskie pomysły na utwory Osieckiej, Tuwima i Białoszewskiego.

W 2011r. na rynkach Europy Północnej i Zachodniej ukazała się płyta Karuzeli. Premiera w Polsce przewidziana jest na wiosnę 2012 r. Trwają prace nad kolejnym solowym albumem Joanny, a artystka bez przerwy koncertuje w całej Polsce. Joanna ma na koncie wiele nagród i wyróżnień m.in:
- Stypendium im. Marka Grechuty dla najbardziej obiecującego młodego artysty na 42. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie(2006),
- Grand Prix, nagroda publiczności i nagroda ZASP-u za największą indywidualność festiwalu "Tańczące Eurydyki" w Zielonej Górze. (2006),
- III miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2003),

Marcin Styczeń (ur.22.10.1978) - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów,  lektor, dziennikarz.  Prowadzi  w Warszawie własną Agencję Artystyczną SM-ART, której nakładem ukazały się cztery płyty: "Pieśń o Bogu ukrytym" do wierszy Karola Wojtyły (2006), autorska "21 gramów" (2008), "Bryllowanie" do wierszy Ernesta Brylla (2009) oraz płyta CD i DVD "Bryllowanie Live" (2011) - zapis koncertu Marcina Stycznia i Ernesta Brylla w warszawskim Teatrze Polonia. Koncertuje w kraju i za granicą (grał m.in. w Paryżu, Rzymie, Chicago, Detroit, Los Angeles, San Diego). Jak mówi, swoją twórczością chce otwierać ludziom serca. Pewnie dlatego jego piosenki są bardzo emocjonalnie odbierane przez publiczność.

Od 2008 roku występuje regularnie z poetą Ernestem Bryllem. Poza muzyką pracuje jako lektor i dziennikarz. Jest głosem LOTTO, a także telewizji TVN CNBC, FOX LIFE , AXN CRIME oraz BBC KNOWLEDGE, można go też usłyszeć w wielu reklamach radiowych i telewizyjnych (więcej na stronie www.studioszafa.pl). W 2011 w Radiu Warszawa 106,2 FM objął stanowisko szefa muzycznego, prowadzi też audycję poświęconą piosence poetyckiej - "Muzyka z duszą".

W latach 2009-2011 pracował  TVP1 w programie "Miedzy ziemią a niebem", wcześniej w  Telewizji Puls wspólnie z Moniką Białek prowadził Magazyn (Pro)rodzinny "Niedzielnik".  Przez wiele lat był prezenterem kilku warszawskich rozgłośni: Radia Dla Ciebie, Radia 94 i Radia Plus Praga. Pisał również felietony do Magazynu Filozoficznego "Prezentacje". Był także konferansjerem w legendarnym klubie studenckim "Hybrydy", gdzie organizował cykliczną imprezę "Hybryda Poetica". Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.