Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

Ghetto

Ghetto
31 marca 2012 wejście: 19:30

Grupa Ghetto prezentuje muzykę rockową z zachowaniem patentu na własne niepowtarzalne brzmienie, charakteryzujące się ciekawą melodyką, bogatą w niebanalne rozwiązania dżwiękowo – harmoniczne. Zespół rozpoczął działalność pod koniec 2006 roku a pierwsze efekty tej pracy to 2 płyty demo nagrane w 2007 i 2008 roku. Dwa utwory z tych sesji znalazły się także na składance ,,Regionalna Rockowa Scena Muzyczna" w 2008 roku. W 2007 roku Ghetto otrzymało nagrodę, za najlepszą  osobowość sceniczną na imprezie muzycznej ”Koło Bluesa Festiwal” na którą to zespół  został zaproszony  w następnych dwóch latach. Na  początku 2010 roku zespół zarejestrował materiał na debiutancki album pod tytułem ,,Świat, w którym przyszło Ci żyć” Nagrań dokonano w ,,Studio 78", realizacją zajął się Jarosław Toifl. Kompozycje tam zawarte są wyznacznikiemoryginalnego stylu grupy. W 2011 roku utwór “Twój Grzech” (wcześniej Anioł) ukazał się na kolejnej edycji “Regionalna Rockowa Scena Muzyczna”. Największym sukcesem zespołu było zwycięstwo w części konkursowej XIII Festiwalu im. Ryśka Riedla  w Chorzowie w 2011 r. Zespół otrzymał wszystkie wyróżnienia przewidziane dla zwycięzcy, a tym samym wystąpi za rok wśród gwiazd powyższego festiwalu. Ponadto jako laureat był jedną z atrakcji Festiwalu Solo Życia 2011 w Lublinie.
Pod koniec 2011 roku Ghetto wyprodukowało swój pierwszy album. Płyta zawiera 12 utworów, w tym cover „Oni zaraz przyjdą tu” zespołu Breakout, a jej premiera planowana jest na 02.03.2012.
Ghetto podczas swojej działalności miało przyjemność, do tej pory, grać na jednych deskach z takimi zespołami, jak Ira, Kasa Chorych, Ścigani, Patrycja Markowska, Magda Ptaszyńska, Anna Gadt, Krzak, Banda I Wanda, Pidżama Porno, Farben Lehre, Alastor
a koncerty grupy to niepowtarzalne misterium przywołujące czasy występów klasyków grania w trio.

Skład zespołu Ghetto:
Ireneusz Grzebielucha - gitara, śpiew. 
Marcin Grzebieniowski - bębny, śpiew.
Zbigniew Stankiewicz - bas, śpiew.
www.ghetto.com.pl
www.myspace.com/ghettogrunge
http://www.facebook.com/ghetto.zespol