Zaloguj się:
» Przypomnienie hasła

Roxy Festival 2011

Roxy Festival 2011
15 lipca 2011 wejście: 19:00

Skandalista Boy George potwierdził swój udział w Roxy Festival 2011 !
Ekscentryczny  wokalista i DJ BOY GEORGE będzie gościem Marka Ronsona – gwiazdy inauguracyjnej odsłony Roxy Festival w ramach projektu Mark Ronson & The Business Intl.
Uwaga! Z przyczyn technicznych festiwal przenosi się do klubu Stodoła!
Kontrowersyjny Boy George bożyszczem nastolatek został dzięki takim hitom jak: „Do you really want to hurt me” czy „Karma Chameleon” zespołu Culture Club, w którym był wokalistą. Jego osiągnięcia wykraczają daleko poza świat klubowy – jest felietonistą Daily Express, autorem dwóch świetnie sprzedających się autobiografii, współproducentem, autorem tekstów piosenek i nagradzanego musicalu „Taboo” na Broadway'u i londyńskim West Endzie. Boy George stworzył także swoją własną linię ubrań B-Rude ze sklepami w Nowym Jorku, Los Angeles czy Londynie, nie mówiąc już o miksowaniu na pokazach takich domów mody jak Versace, Phillip Treacy, a także Hugo Boss. Nie dziwi zatem fakt, iż artysta został zaliczony do pierwszej pięćdziesiątki rankingu “100 najwspanialszych Brytyjczyków” BBC. Na scenie wciąż szokuje. Jego fantazyjne, a często wręcz psychodeliczne kreacje przekraczają kolejne granice, muzycznie nadal eksperymentuje i zachwyca udzielając się w niecodziennych projektach. Jednym z nich jest Mark Ronson and The Business Intl.
W styczniu tego roku wydał swój najnowszy album, 13 w karierze. I chociaż 14 czerwca tego roku skończył 50 lat i ma za sobą długą historię konfliktów z prawem oraz traumatycznych przeżyć, wciąż jest jednym z najbardziej podziwianych i aktywnych artystów na świecie.
Mark Ronson and The Business Intl to projekt firmowany przez muzyka, który mistrzowsko łączy różnorodne stylistycznie nurty: hip– hop, rock, elektronikę, disco czy indie, tworząc w ten sposób świeży, alternatywny mix. Podczas Roxy Festival wystąpi na żywo z towarzyszeniem wybitnych instrumentalistów i wokalistów. Do współpracy przy ostatniej płycie „Record Collection” zaprosił znakomitych muzyków: intrygującego Boya George’a właśnie, ale także Simona Le Bon (Duran Duran), D'Angelo, Ghostface'a Killaha, Andrew Wyatt’a (Miike Snow).

Spektakularne show, misternie zaprojektowane i pełne niecodziennej energii, tak charakterystycznej dla swoich koncertów, zaprezentuje również Andrzej Smolik. Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. To marka sama w sobie, jeden z najbardziej utalentowanych polskich muzyków, kompozytorów i producentów. Współpracują z nim takie sławy jak Victor Davies czy Emmanuelle Seigner. Smolik to multiinstrumentalista, którego znakiem rozpoznawczym są łagodne brzmienia i piękne melodie. Każdy jego utwór jest oddzielną historią, opowieścią interpretowaną przez zaproszonego gościa. Na swoim koncie ma 4 solowe płyty, najnowszy wydany jesienią ubiegłego roku.
Podczas Roxy Festival 2011 zagrają także Neo Retros – pierwsi w historii laureaci Nagrody Publiczności  i Nagrody Jury jednocześnie tegorocznego konkursu Trendy. Ich muzyka jest syntezą tradycyjnych akustycznych dźwięków z gitarą elektryczną, wysublimowaną elektroniką, a czasem nawet baglamą  i klawesynem, połączeniem nowoczesnych dźwięków z klasyczną strukturą piosenki.

Roxy Festival jest najmłodszym dzieckiem jednej z najbardziej charakterystycznych i wyrazistych stacji radiowych w Polsce – Radio Roxy, które na co dzień sięga po ambitne, alternatywne projekty i muzykę, jakiej nie grają inne stacje.

Z przyczyn technicznych, niezależnych od organizatorów, Roxy Festival 2011 odbędzie się 15 lipca w warszawskim klubie Stodoła, a nie w Parku Sowińskiego, jak wcześniej informowaliśmy. Wszystkie osoby które kupiły bilety w strefie VIP oraz miejsca siedzące  prosimy o kontakt z organizatorem lub bileteriami.

Organizatorami  imprezy są Sony Music Polska oraz Agencja SNAP, zaś partnerem strategicznym Radio ROXY.
Więcej informacji:
Biuro Prasowe ROXY FESTIVAL 2011
www.roxyfestival.pl